Familja mitrovicase ka marrë lajmin e hidhur për vdekjen e familjarit të tyre.

Sot ka ndërruar jetë Basri (Bilall) Gashi nga Mitrovica, shkruan Jepi zë.

I ndjeri ishte edhe prind i fëmijëve futbollistë që me sukses po prezentojnë qytetin e tyre në klube të ndryshme mitrovicase.

Lajmin për vdjeken e të ndjerit e ka dhënë Labinot Gashi, përmes një postimi në rrjete sociale.

Postimi i plotë:

NJOFTIM:

Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi,

Sot me datë 30 Gusht ndërroj jetë ma i dashtuni jonë, BASRI (BILALL) GASHI.

Për vorrim ju njoftojmë me kohë!