Llapi pritet të ketë mbështetje të madhe të enjten mbrëma në ndeshjen e kthimit të rrethit të parë kualifikues të Conference Leagues ndaj Buduçnostit.

Llapjanët u pritën keq në Podgoricë, ku u vërshëllyen dhe u fyen, jo vetëm ata, por edhe krejt kombi shqiptar, nga tifozët pro-serbë nga Podgorica, shkruan “Gazeta Express”.

E tash, shqiptarër nga të gjitha anët janë mobilizuar për ta pritur skuadrën malazeze “si në ferr”.

Prej tifo-grupeve që e konfirmon pjesëmarrjen në Prishtinë është edhe ai nga Tetova “Ballistët”.

Ata e kanë bërë një postim në rrjetet sociale, ku kanë njoftuar se gjithmonë janë prezentë aty ku e do vendi dhe rendi, për të mirën e kombit shqiptar.

Më poshtë mund ta shihni postimin e “Ballistëve” të Tetovës.