https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Salmon i skuqur me gjalpë, shparguj dhe vezë të zier

Një recetë shumë e shijshme dhe me vlera ushqyese. Shpargujt kombinohen me shijen e salmonit të gatuar në këtë mënyrë. Mos rrini pa e...

Mish pule me perime nga furra

Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithë Nuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet nga furra, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 400 g...

Receta e tavës së pulës me brokoli dhe patate

Nuk keni ndonjë ide për përgatitjen e drekës? Kjo recetë do iu ndihmojë. Përbërësit: 750 gr patate 400 gr fileto pule 400 gr brokoli 2 thelpinj hudhër 4 kokrra vezë 150...

Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Patatet e pjekura në furrë marrin shije të veçantë në saje të përzierjes së kosit dhe mëlmesës Përbërësit: ▪ 4 – 5 patate të mëdha ▪ 2...

Pite nga fasulja: Është e mirë për racion, por edhe për shtesë të ushqimit

Është shtesë e shkëlqyeshme ushqimeve nga mishi, por mund të shërbejë edhe si ushqimi vetëm Për brumë nevojiten: – 500 g miell; – 2 vezë; – 2 lugë...

Speca të mbushur me kërpudha mali

Një recetë e shijshme me speca të mbushur, e lehtë për t’u gatuar në salcë domatesh, që përmban edhe oriz, presh, bozilok dhe kërpudha...

Pite me oriz dhe presh: Receta më e shijshme për çdo rast!

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen. Nevojiten: ▪ 500 g kore për pite,▪ 500 g presh,▪ 1 karotë,▪ 150 g oriz,▪...

Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen Përbërësit: – 1.400 g fileta pule; – 80 g spinaq; – 80 g djathë; – 1 lugë e...

Pitalka të shijshme, ja si ti gatuani për iftar?

Më poshtë, do t’ua përcjellim recetën se si mund t’i gatuani shpejt e thjesht pitalkat më të shijshme se kudo tjetër. Përbërësit: 1L ujë të vakët 1...

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pasi të jetë...