https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Pica të vogla, të gatshme në çast

Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh; – parmezan të grirë në rende; – pak piper; – pak kripë; – 1...

Pogaçe e shijshme me shumë perime

Është e shkëlqyeshme edhe për vegjetarianët Pogaçja është e lehtë për t’u gatuar, por edhe e pasur me perime dhe është shumë e shijshme, transmeton...

Rizoto e mrekullueshme me kërpudha është ushqim ideal për vapën verore

Verës gjithsesi pëlqehet ushqimi i lehtë, ndërsa ky është pikërisht një ndër ushqimet e tilla Përbërësit: – 200 gramë kërpudha – 100 gramë oriz; – 1 karotë e...

Lazanjë pule me këpurdha

Mund ta përgatitni si një drekë tipike, që po ashtu mund të jetë starter në forma të ndryshme. Me mish pule të freskët nga...

Patate të mbushura në furrë, receta më e veçantë plot shije

Perimja që gjen vend kudo në kuzhinë dhe konsumohet nga të gjithë, patatja. Patatet mund t’i gjeni të skuqura, të pjekura, të ziera, në...

Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Nëse deri tani nuk keni përgatitur mahmudie veziri, po ju japim këtë recetë e cila do t’ju kënaqë me aromë të veçantë Me këtë recetë...

Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Racion i shpejtë të cilin do ta adhuroni! Kush nuk i do makaronat me djathë, por kur t’i shtoni salcë, kënaqësia është e garantuar, transmeton...

Rizoto me mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Ky ushqim më së miri shkon me bërxolla të grira dhe është koha e duhur që t’i provoni Përbërësit për salcë: – 60 g spinaq,– 2...

Speca të pjekur të mbushur me djathë

Ky kombinim i mrekullueshëm veror do t’ju pushtojë që në kafshatën e parë! Përbërësit e nevojshëm: – 5-7 speca të pjekur; – 500 gramë djathë të freskët...