https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Receta e tavës së pulës me brokoli dhe patate

Nuk keni ndonjë ide për përgatitjen e drekës? Kjo recetë do iu ndihmojë. Përbërësit: 750 gr patate 400 gr fileto pule 400 gr brokoli 2 thelpinj hudhër 4 kokrra vezë 150...

Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Patatet e pjekura në furrë marrin shije të veçantë në saje të përzierjes së kosit dhe mëlmesës Përbërësit: ▪ 4 – 5 patate të mëdha ▪ 2...

Pite nga fasulja: Është e mirë për racion, por edhe për shtesë të ushqimit

Është shtesë e shkëlqyeshme ushqimeve nga mishi, por mund të shërbejë edhe si ushqimi vetëm Për brumë nevojiten: – 500 g miell; – 2 vezë; – 2 lugë...

Speca të mbushur me kërpudha mali

Një recetë e shijshme me speca të mbushur, e lehtë për t’u gatuar në salcë domatesh, që përmban edhe oriz, presh, bozilok dhe kërpudha...

Pite me oriz dhe presh: Receta më e shijshme për çdo rast!

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen. Nevojiten: ▪ 500 g kore për pite,▪ 500 g presh,▪ 1 karotë,▪ 150 g oriz,▪...

Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen Përbërësit: – 1.400 g fileta pule; – 80 g spinaq; – 80 g djathë; – 1 lugë e...

Pitalka të shijshme, ja si ti gatuani për iftar?

Më poshtë, do t’ua përcjellim recetën se si mund t’i gatuani shpejt e thjesht pitalkat më të shijshme se kudo tjetër. Përbërësit: 1L ujë të vakët 1...

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pasi të jetë...

Vezë të tiganisura me patëllxhanë

Përbërësit për 4 persona: – 4 kokrra vezë– 2 lugë gjelle gjalpë– 2 copë patëllxhanë– 4 thelpinj hudhra– 4 feta proshutë– 2 kokrra domate– 2...

Fileto pule në salcë kremoze: Mënyra më e mirë për të përgatitur mish të...

Gatuni një vakt për ta mbajtur gjatë në mend… Përbërësit: – 1 spec;– 300 gr panxhar ose spinaq;– dhjamë;– kripë;– piper;– domate të thata;– 200 ml...