https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

VV në Podujevë organizon trajnime për provim pranues në Universitetin e Prishtinës

Lëvizja Vetëvendosje dega në Podujevë ka njoftuar gjithë semimaturantët se do të organizojë trajnime për provim pranues në Universitetin e Prishtinës, njofton Llapi.info. Këtë e...

Funksionalizohet një repart në Spitalin e Podujevës (Foto)

Nuk ka filluar funksionimi i Spitalit ashtu sic i pari i Podujevës, Agim Veliu ka paralajmëruar në rrjetin social Facebook. Në këtë Spital i...

​Shtyhet edhe për një javë konkursi për drejtor të Policisë

Konkursi për drejtor të ri të Policisë së Kosovës, i paraparë të mbyllet dje, do të vazhdojë të jetë i hapur edhe për një...

Ministri i Kulturës jep dorëheqje prej pozitës së asamblesitit në Prizren

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit në Kuvendin Komunal të Prizrenit. Ai ka thënë se këtë...

Komisioni që ende s’u themelua heton kompaninë turke që deportoi turqit

Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila, sipas raportimeve zyrtare, kishte gënjyer...

Thaçi: Ballkanasit nuk janë të përkryer, por janë evropianë të mirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të jetë i hapur për anëtarësimin e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Ai ka thënë...

​18 mijë të rinj aplikuan për afër 300 vende në Polici

Rreth 18 mijë të rinj kosovarë kanë aplikuar për pranim në Policinë e Kosovës. Prej gjithë këtyre aplikantëve, vetëm afër 300 persona të do...

Tahiri: Dialogu përfundon me njohje reciproke Kosovë-Serbi

Ish-ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri ka thënë se ende ka shumë punë deri në pajtimin mes shqiptarëve dhe serbëve në...

Një shkollë në Podujevë bëri fotografitë e fundvitit me telefon, nuk paguan asnjë cent...

Asnjë cent të vetëm nuk e harxhuan për fotografitë e fundvitit shkollor. Kjo për faktin se fotografitë e bëra me telefon nuk po ua lëshojnë...

Sulmohet nga katër persona, përfundon në QKUK

Të hënën në Fushë Kosovë një person është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, pasi që është sulmuar fizikisht nga katër persona të panjohur. Njësitë...