https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

76 aksidente për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës edhe në raportin e fundit ka njoftuar për numër të madh aksidentesh, dukuri kjo shqetësuese. Në 24 orët e fundit, policia ka...

Zëvendëspresidenti i Bankës Evropiane viziton Kosovën

Jürgen Rigterink do ta vizitojë Kosovën. Zëvendëspresidenti i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Jürgen Rigterink do ta vizitojë sot Kosovën. Ai në Prishtinë do...

Zyra e Gjuriqit ankohet për procesin e kthimit të serbëve në Kosovë

E ashtuquajtura Zyre Serbe për Kosovën, që udhëhiqet nga Marko Gjuriq Zyra me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Refugjatëve është ankuar për procesin e...

Nga 30 ditë paraburgim tre personave që iu gjetën 52 kg drogë në veturë

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurve F....

Zeka: Me pas dëgju PDK-ja Xhavit Halitin, ma mirë ju kish dalë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka komentuar voten e Xhavit Halitit, për zgjedhjen e Glauk Konjufces. .Zeka, ka thënë se me pas dëgju...

Shkolla e Bajçinës pa kushte për mësim praktik

Një objekt i vogël e i vjetër shërben për të ndjekur mësimin për nxënësit e shkollës fillore “Emin Duraku” në fshatin Bajçinë të Podujevës. 340...

Kërcënon Serbia, Stefanoviq: Nëse i ndodh diçka Vuçiqit në Kosovë, jemi gati të përgjigjemi!

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq ka thënë sot se Beogradi i ka kuptuar “kërcënimet” e Kadri Veseli, kryetarit të Kuvendit të...

Merdare pa kolona, mbushet me mbeturina (VIDEO)

Erdhën e kaluan gogja kohë në vendlindjen e tyre, por mërgimtarët që kaluan përmes pikës kufitare Merdare, lanë diçka të pahijshme. Pjesët anësore të...

Burdushit i bën hair burgu, e regjistron biznesin si “Burdushi shpirtëror”

Mjeku popullor, Hysri Peqani “Burdushi”, ka bërë të ditur se ka regjistruar biznesin e tij që mban emrin “Burdushi shpirtëror”. “Rregullimi i aktiviteteve të subjekteve,...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

Të shtunën në Kosovë do të ketë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 31 gradë Celsius, kurse e diela...