https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Australia, shteti i parë në botë që i rikthehet plotësisht jetës pas pandemisë

Australia është zyrtarisht shteti i parë në botë që do të lejojë rihapjen totale të jetës nga kjo javë, pas mbylljes nga koronavirusi. Kështu...

Djali i presidentit Thaçi fton qytetarët të tubohen në kohë pandemie, kjo është arsyeja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot pritet të kthehet në Kosovë pas 4 ditësh intervistimi nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Hagë. Kështu ka...

Mbi 1700 qytetarë sfiduan vendimet e Qeverisë, dolën pa maska e qëndruan jashtë pas...

Qeveria e Kosovës në fund të muajit korrik pati marrë vendim që të lehtësohen disa masa të cilat ishin aplikuar më parë në luftën...

Veseli nga Veriu: Nuk ka dy Mitrovica, por vetëm një

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga Gonxhe Çaushi, kandidate për kryetare të Mitrovicës së Veriut dhe kandidatët e PDK-së...

Aksident në Fushë Kosovë, përfshihen tri vetura (FOTO)

Një aksident trafiku ka ndodhur në Fushë Kosovë, ku janë përfshirë tri vetura. Në pamje shihen dy veturat audi a3 dhe golf që kanë qenë...

Liberalizimi i vizave, peng i korrupsionit të nivelit të lartë

Shkalla e korrupsionit të nivelit të lartë mban peng liberalizimin e vizave, tregon një dokument zyrtar. Luftimi i kësaj dukurie është identifikuar nga vetë...

Arrestohen dy femra të dyshuara për vjedhje në Mitrovicë

Një rast i veprës penale vjedhje ishte raportuar dy ditë më parë në Mitrovicë. Hetuesit policor në kuadër të stacionit policor në Mitrovicë, në bashkërendim...

Moti për dy ditët e ardhshme

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Riga të dobëta shiu mund të ketë vetëm në vise të larta. Temperatura...

VV ngreh piramidë për pagat dhe shpenzimet e Qeverisë Haradinaj

Lëvizja Vetëvendosje përmes një aksioni të zhvilluar sot para objektit të qeverisë së Kosovës, ka paraqitur një piramidë për pagat dhe shpenzimet e qeverisë...

Tërmkolli-Osmanit: Nuk mund të jesh kundër Thaçit e pro Albinit, ata të dy e...

Melihate Tërmkolli, ish-deputetja e LDK-së, ka reaguar ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani, e cila dje është shprehur hapur se ka me raporte të mira me...