https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Ra nga shtëpia para një muaji, ndërron jetë punëtori i ndërtimtarisë

Një punëtor i ndërtimtarisë ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve që ka marrë para një muaji kur ishte rrëzuar nga shtëpi, në të...

Rama: Rrogat për mjekët dhe infermierët do të rriten sërish

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga prezantimi i flotës së re të autoambulancave për urgjencën kombëtare, ka treguar se rrogat për mjekët dhe infermierët...

Franca mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqje të taksës ndaj Serbisë

Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që...

Vetëvendosje: 11 vjet shkelje e të Drejtave Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje mbajti konferencë për media me rastin e 11 vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe, siç thuhet në një...

Ku po shkojnë taksat e qytetarëve? Vetëm 14% e buxhetit u shpenzua për investime...

Partitë opozitare në Kuvendin Komunal të Podujevës kanë hedhur një varg kritikash ndaj qeverisë komunale, në pikën kur po diskutohej raporti financiar janar-qershor, njofton...

Pesë vjet nga rënia e qeverisë LDK- PDK

Sot janë bërë pesë vjet nga votimi i mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, të iniciuar nga opozita dhe mbështetur nga Partia Demokratike...

Valon Syla: Ish sqaru Vitia, tha tollovia shkaktohet nga kallabllaku

Tollovia e shkaktuar tek salla “1 Tetori” në Prishtinë për pritjen në rend për vaksinim dhe marrjen e numrave ka marrë reagime të shumta. Lidhur...

Haziri thotë se shqiptarët e Luginës shpejt do ta kenë Prishtinën si vendimmarëse e...

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se shqiptarët duhet të bashkohen për t’u përfaqësuar dinjitetshëm në zgjedhjet e Serbisë. Haziri ka uruar që këto...

Familja Jahiu humb dhjetë anëtarë në aksidentin në Bullgari, tetë prej tyre fëmijë!

Sabatin Jahi në një deklaratë tha se kjo familje ka humbur 10 anëtarë të rrethit të ngushtë dhe dy të tjerë nga rrethi më...

Bideni njofton për sanksione ndaj Rusisë dhe dërgon trupa amerikane në shtetet baltike

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka bërë të ditur sanksionin e parë të vendosur ndaj Rusisë. Ai, në konferencën e jashtëzakonshme,...