https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Pamje nga aksidenti ku një person humbi jetën në autostradën “Arbën Xhaferi”

Sot gjatë ditës ka ndodhur një aksident rreth orës 15:30 në autostradën “Arben Xhaferi”, më konkretisht në fshatin Bibaj. Si pasojë, një person ka humbur...

Kurti: Asnjë anëtarë i kabitetit qeveritar nuk do marrin nga 100 euro!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë për shpërndarjen prej 100 euorve për qytetarët ka thënë se këto janë paratë e tyre...

Moti sot në Kosovë

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht me diell, kurse pasdite pritet të bie shi. Temperatura më e lartë e ditës do të...

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Gjuhës shqipe si lëndë zgjedhore në shkollat 8 vjeçare në Turqi, përkrah kurseve intensive të pavarura të shqipes u konsiderua sot si një arritje...

Bajgorë: Shembet dheu në rrugë

Një pjesë e dheut është shembur në një rrugë në relacionin Mitrovicë-Bajgorë. Kjo ka ndodhur më konkretisht në fshatin Stantërg të Mitrovicës, shkruan Jepi zë. Banorët...

Duke pastruar në një shtëpi, një grua plagos aksidentalisht veten me pistoletë

Një rast i pazakontë ka ndodhur në një shtëpi në rrugën “Sylejman Jashari”, në Prishtinë, dje saktësisht në orën 13:11. Një grua, duke punuar në...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca Veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Isak Shabani nga Podujeva pritet ta zë ulësen në Kuvendin e Kosovës

Kuvendit të Kosovës do t’i shtohen edhe emra të rinj nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), shkruan Llapi.info. Rashit Qalaj dhe Isak Shabani...

Haxhi Shala do të jetë kandidat për deputet në listën e AAK-së

Haxhi Shala do të kërkojë votën e qytetarëve për herë të parë si kandidat në listën e AAK-së. Ish-deputeti i Nismës në disa mandate...

Këto vende të Podujevës nuk do të kenë rrymë deri në 4 orë

KEDS-i, të enjten, ka bërë të ditur orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për disa fshatra të komunës së Podujevës, njofton...