https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Kur do t’i merrni paratë e Pakos Emergjente, tregon ministrja Bajrami

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka dhënë detaje se si po shkohet në lidhje me aplikimin e Pakos Emergjente. Ajo ka theksuar se Komisioni po...

Belegu: Oferta e Kurtit për LDK-në e tregon frikën e partive të tjera nga...

Këshilltari i Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Erolld Belegu, me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook ka reaguar për zhvillimet...

Shumë paqartësi rreth marrëveshjes për hekurudhat me Serbinë

Sikurse marrëveshja për hapjen e linjës ajrore Prishtinë – Beograd, edhe marrëveshja e paralajmëruar për rivënien e linjës hekurudhore Kosovë – Serbi po përshkohet...

Gucati në Tribunalin Special: S’kanë pasur nevojë të më arrestojnë, do të kisha ardhur...

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është paraqitur në seancën e parë gjyqësore në Tribunalin Special. Gjykatësi Nicolas Guilloi ka...

Zëdhënësja e LDK-së: Qeveria Kurti po instalon frikë dhe kërcënim

Zëdhënësja politike e LDK-së, Sibel Halimi ka akuzuar Qeverinë Kurti për përdorim të gjuhës së urrejtjes si dhe pasiguri e papërgjegjësi në udhëheqje të...

Kina ka bërë të ditur se të gjithë pacientët në Wuhan janë lëshuar nga...

Zyrtarët shëndetësorë në Kinë, kanë bërë të ditur se të gjithë pacientët në Ëuhan janë lëshuar nga spitalet, nga ky qytet ku besohet se...

Minjtë formojnë çerdhe në produktet ushqimore në “Viva Fresh” (Foto-Video)

Raste të tilla në Kosovë ndodhin shpesh dhe konsumatorët nuk janë aspak të sigurt për atë që konsumojnë. Në lagjen e spitalit, në Prishtinë, në...

Haxhiu pas pranimit të detyrës: Do të bashkëpunoj mëe të gjithë pa asnjë dallim

Albulena Haxhiu ministre e Drejtësisë, ka thënë se është e vetëdijshme për sfidat që e presin dhe se do të bashkëpunojë më të gjithë...

Haradinaj: Është pikëllues lajmi për zhdukjen e dy policëve

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me aksidentimin dhe zhdukjen e dy policëve gjatë natës së mbrëmshme. “Është shumë pikëllues lajmi për...

Lehtësime dhe ligje të reja për punëtorët e huaj në Gjermani

Paketa e re e ligjeve ka për qëllim të tërheqë punëtorë profesionistë të huaj, të aftë dhe me njohje të gjuhës gjermane, duke përfshirë...