Tahiri: U deshën pak muaj që mazhoranca e Vjosës dhe Albinit me tregu paaftësinë...

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, e ka vlerësuar të paqëndrushme analizën dhe reagimin e presidentes Vjosa Osmani për...

Mustafa: Lista e LDK-së për deputetë përfaqëson identitetin dhe vlerat e Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka vlerësuar listën e kandidatëve të këtij subjekti për deputetë, që...

“Hakmarrje e turpshme”, fillojnë reagimet nga Serbia pas rritjes së taksës nga Kosova

"Blic.rs" ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës në 100 për qind për mallrat e importuara nga Serbia. Qeveria e...

Polici lëndon dorën gjatë përplasjes me një qytetar

Një incident ka ndodhur sot në mesditë në rrugën “Rrustem Statovci” të kryeqytetit. Ngjarja ka ndodhur pasi që Policia kishte bllokuar rrugën në kuadër...

Ndalet privatizimi, pronat shoqërore i kalojnë komunave me shumicë serbe

Mitrovicë, 7 nëntor – Kryetari i Listës Serbe dhe kryetari i Mitrovicës veriore, Goran Rakiq njoftoi sot se të gjitha pronat shoqërore që ndodhen...

142 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 10 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka regjistruar edhe 142 raste të reja me COVID-19, pas testimit të 466 mostrave të marra nga...

Për 24 orë u mblodhën mbi 12 mijë euro për familjen e policit të...

Vrasja në detyrë e policit Izet Demaj, ka prekur të gjithë shqiptarët, ndërsa akti i tij në mbrojtje të jetës së qytetarëve nga të...

Kosova importoi rreth 108 tonë mjete piroteknike

Edhe këtë vit sikurse viteve të tjera në muajin dhjetor fillon blerja dhe shitja e mjeteve piroteknike në Kosovë. Sipas të dhënave nga Dogana e...

Aksident në qendër të Podujevës, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, raporton Llapi.info. Në këtë aksident është përfshirë edhe një motoçiklist, ku...

Prindërit kërkojnë hapësirë që fëmijëve t’u mundësohet falja në një shkollë të Kosovës

Drejtori i Shkollës “Gjin Gazulli”, Bujar Gjocaj ka thënë që prindërit me shkrim kishin kërkuar hapësirë brenda objektit shkollor, në mënyrë që fëmijëve të...