https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Detaje nga rrahja në Podujevë, një i ri i therur me thikë në qafë

Një përleshje ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në një lokal në qendër të Podujevës, raporton Llapi.info. Në këtë rrahje, siç ka mësuar Llapi.info, janë...

Analisti politik: A po i kthehet ndikimi i Agim Veliut në Llap

Analisti politik, Shemsi Jashari, i ka parë dy befasi në 23-vjetorin e Çlirimit të Podujevës, shkruan Llapi.info. Në një postim në Facebook, ai ka thënë...

Përleshje mes disa të rinjve në Podujevë – Ka të therrur (Video)

Para pak minutash ka ndodhur një përleshje e rëndë fizike mes disa të rinjve në qendër të qytetit të Podujevës, shkruan Llapi.info. Lexues të Llapi.info...

Agim Veliu “kthehet” në Kuvendin e Podujevës

Në Kuvendin e Komunë së Podujevës sot është mbajtur seancë solemne me rastin e 23-vjetorit të Ditës së Çlirimit, shkruan Llapi.info. Në këtë seancë kanë...

Bulliqi: Podujeva frymoi kombëtarisht në secilën periudhë historike – dha kontribut në demonstrata dhe...

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se 23-vjetorin e Çlirimit të Podujevës po festohet me një mori aktivitetesh, shkruan Llapi.info. Përmes një...

23 vjet nga çlirimi i Podujevës, momenti kur u përzunë okupatorët serbë (Video)

Sot janë bërë 23 vjet nga dita kur Podujeva u çlirua përfundimisht nga pushtuesit dhe okupatorët serbë, njofton Llapi.info. Më 19 qershor të vitit 1999...

Bulliqi pret në takim zyrtarë gjermanë: Ishin të kënaqur me ndryshimet që janë bërë...

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka pritur sot në takim Burghard Fulling, cili është udhëheqës në komisione sociale në Kuvendin e Velbertit,...

Nis projekti milionësh në Podujevë, punime mbi 200 ditë – kështu do të duket

Llapi.info ka raportuar ditë më parë për përfundimin e procedurave të prokurimit për projektin e rikonstruktimit të rrugës “Skënderbeu” në Podujevë, shkruan tutje Llapi.info. Ky...

Vendosen shenjat për ndalimin e qarkullimit të trotinetëve elektrikë, biçikletave dhe motoçikletave në sheshin...

Janë vendosur shenjat që ndalojnë qarkullimin e trotinetëve elektrikë, biçikletave dhe motoçikletave në Bulevardin e Dëshmorëve në Podujevë, raporton Llapi.info. Vendosjen e këtyre shenjave e...

Zhvendosja e terminalit doganor, pronarë të bizneseve të Podujevës protestojnë në Merdar

Pronarë të bizneseve të ndryshme të Podujevës kanë protestuar sot pranë pikës kufitare në Merdar, pas zhvendosjes së terminalit doganor, shkruan Llapi.info. Ata kanë shprehur...