https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Protestohet sërish në fshatin Dumnicë, banorët kërkojnë të dalin nga karantina – thonë se...

Ka vazhduar edhe sot protesta e banorëve në fshatin Dumnicë të Podujevës, nga ku banorët e këtij fshati po kërkojnë të lirohen nga karantina,...

Konfirmohen 71 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 4 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka regjistruar sot edhe 71 raste të reja me virusin korona, pas testimit të 612 mostrave, raporton...

Bankat fituan 37 milionë euro, kërkohet ulja e kamatës për kreditë

Nga Banka Qendrore e Kosovës thonë se nuk mund të ndërhyjnë në caktimin e disa tarifave apo pakove deri sa të miratohet ligji për...

Thaçi vizitë zyrtare në SHBA, koordinohet me amerikanët për marrëveshjen me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, javën e ardhshme do të shkojë për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Presidenca e ka konfirmuar për...

Për 9 muaj, mbi 5 mijë drejtues mbeten pa patentë shoferë

Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve. Gjatë periudhës...

Prindërit e Astrit Deharit vizitojnë familjen e Rexhep Selimit

Familja e Rexhep Selimit është vizituar nga prindërit e Astrit Deharit dhe kabineti i Kryeminstrit, më rastin e një vjetorit të shkuarjes së Selimit...

Arrestohet një person në Gllamnik

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje është arrestuar një person i kërkuar në fshatin Gllamnik të Podujevës, njofton Llapi.info Sipas PK-së, arrestimi i tij...

Veseli: Të kritikojmë njëri-tjetrin, por mos ta urrejmë

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. “Urime të gjithëve u qoftë Bajrami, familjeve tuaja, të gjithë qytetarëve. Më së...

Diaspora votoi bindshëm për Lëvizjen Vetëvendosje

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora. Deri më tani janë numëruar 14 mijë e...

25 vjet burg për babain që vrau djalin në Karaçevë

Gjykata Themelore e Gjilanit e ka shpallur sot vendimin ndaj Gani Bërnjashit, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar. Bërnjashi është dënuar...