Zidane nënshkruan kontratë të re me Realin

Zinedine Zidane ka nënshkruar kontratë të re tri vjeçare me Real Madrid, sipas AS, njofton Klan Kosova, transmeton Llapi.info.

Francezi, që drejtoi klubin drejt trofeut në Ligën e Kampionëve dhe La Liga me kontratën e re do t’i dyfishojë fitimet.

Zidane pritet të marrë diku rreth tetë milionë euro në vit.