Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ia ka nderprerë mandatin sot kryetares së KQZ-së.

Ndaj këtij vendimi ka reaguar, ish deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Zafir Berisha.

Ky i fundit ka thënë se shkarkimi i Dakes është një tregues i kapjes së shtetit nga siç shprehet ai mentaliteti komunist i Vjosës dhe Albinit.

Postimi i plotë:

Shkarkimi i Valdete Dakën nga pozita e kryetares së KQZ-së është edhe një tregues i kapjes së shtetit nga mentaliteti komunist i Vjosës dhe Albinit!

Primitivizmi i treguar në zgjedhje me mashtrimin “është koha për gjenerata të reja në intitucione” duke i mbështetur gjoja gjeneratat e reja pa e mendu idologjin e tyre të vjetra marksist-leniniste, të bënë me mendu se amerikanët janë të çmendur që kanë votuar Joe Biden i moshuar po me provoj të madhe.

Kthimi mrapa nga synimet legjitime të shtetit tonë pë demokracin, ka me i kushtuar shumë Kosovës me këtë garnituar maoiste në institucione!

Zafa