Vuçiq pritet me nderime të larta në Kroaci

Takimi në mes të presidentes kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq dhe homologut të saj serb, Aleksandar Vuçiq, i cili filloi vizitën dy-ditore në Kroaci, zgjati më shumë se një orë.

Vuçiq, i cili po qëndron për vizitë në Kroaci me ftesë të Kitaroviq, u prit në Zagreb me nderimet më të larta shtetërore, transmeton Klan Kosova.