Kanë ardhur incidentet e parë në Plzen, ku është tentuar sulmi ndaj tifozëve të Kosovës.

Disa tifozë serb, së bashku me ata të çek kanë tentuar të sulmojnë tifozët nga Kosova.

E gjithë kjo pasi këto dy shtete njihen për afërsinë e tyre dhe shpeshherë tifozët e tyre kanë bërë parulla anti-Kosovë.

Kësaj radhe në Plzen tentuan t’i sulmojnë tifozët nga Kosova, por nuk ia arritën.

Policia çeke intervenoi shpejt dhe pamundësoi sulmin ndaj kosovarëve.

Grupet serbe së bashku me tifozët çek provokojnë 'Dardanët'

Gepostet von IndeksOnline am Donnerstag, 14. November 2019