Një ngjarje e rëndë është raportuar nga mediat italiane, ku një emigrant shqiptar është aksidentuar për vdekje.
Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, dhe viktima është një 65-vjeçar me inicialet T.A.

Shqiptari ishte duke ecur në këmbë pranë një rruge, kur një makinë e tipit “Benz” e ka përplasur për vdekje.
Mësohet se 65-vjeçari banonte prej vitesh në Montalbano Jonico afër provincës së Materas.

Gjithashtu bëhet e ditur se autoritetet italiane kanë nisur hetimet për aksidentin e ndodhur, i cili i mori jetën shtetasit shqiptar. /Shekulli.al/