Si pasojë e një vet-aksidenti në fshatin Lubizhdë e Prizrenit, ka vdekur një person.

Rastin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit Vesel Gashi.

Ai ka thënë se viktima ishte dërguar për trajtim në Qendrën Emergjente në Prizren, por nuk kishte arritur t’i mbijetonte plagëve të marra nga ky aksident.

Së bashku në veturë ishte edhe vëllau i 23 vjeçarit i cili ishte duke vozitur veturën dhe i cili ka marrë lëndime të rënda trupore, e po i njejti është dërguar për tretman mjekësor.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Policia po i vazhdon hetimet për të zbardhur rastin e aksidentit