Prof.dr. Fitor Ollomani, prodekan në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin “Fehmi Agani”në Gjakovë në moshen 35 vjeqare ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të rëndë në Milot, shkruan IndeksOnline.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të të ndjerit.

Postimi:

Nje aksident tragjik i ndodhur ne Milot, i ka marre jeten e Prof.dr. Fitor Ollomani, prodekan në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin “Fehmi Agani”në Gjakovë në moshen 35 vjeqare.

Vdekja e tij në moshen më të re, na ka lënë të shokuar të gjithëve!

Profesor Ollomani ishte dhe mbetet një ikon e gjuhësisë!

Në emër të studentëve dhe stafit të UFAGj-së i shpreh ngushellime familjes, te dashurve, studentëve dhe të gjithë të afermve!

Pusho në paqe Profesor!