Manchester United është i gatshëm të dyfishojë pagën e Raphael Varanes që e fiton te Real Madridi, për ta sjellë atë në Old Trafford këtë verë.

Sipas mediumit ABC, pasi Reali nënshkroi David Alaban në një marrëveshje falas, Los Blancos është i gatshëm të marrë vendime për Sergio Ramos dhe Varane.

Francezi aktualisht fiton rreth 5 milionë funte në sezon te Mbretërit, por Unitedi është gati të dyfishojë atë nëse mund të përfundojë me sukses nënshkrimin e tij.

Varane ka qenë i lidhur me një kalim te Unitedi për vite me radhë, por duket se këtë verë mund të ndodhë më në fund një zyrtarizim.

28-vjeçari ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me Realin pavarësisht se ka luajtur në 32 ndeshje të La Liga këtë sezon.

Raportet gjithashtu pretendojnë se Reali është i gatshëm të shesë Varane për 60 milionë euro nëse ai anulon një ofertë të re të kontratës. /Telegrafi/