Specifikimet e dala për telefonin e ardhshëm të Motorola ka çuar në krijimin e disa prezantimeve mjaft mbresëlënëse.

Motorola Edge + pritet të jetë telefoni inteligjent i kompanisë 5G që mund të marrë pëlqimet e Apple dhe Samsung, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Prerjet 5K u krijuan nga Pricebaba i cili u bashkua me parashikuesin Onleaks. Ata tregojnë telefonin me ekranin e tij të madh të ujëvarave me beza shumë të hollë dhe kthesa të theksuara.

Steve Hemmerstoffer i Pricebaba parashikon që ekrani do të matë midis 6,5 – 6,8 inç.

Ekspertët gjithashtu presin rezolucion të plotë HS +. Duke mbajtur mendimet se telefoni i flamurit do të konkurrojë me Samsung dhe iPhone, dhënësit tregojnë një aparat fotografik ‘selfie’ me grusht.

Sidoqoftë, këto paraqitje tregojnë aparatin fotografik aq të vogël sa është mezi i dukshëm, diçka që do ta bënte telefonin të qëndronte pranë ofertave aktuale.

I gjithë telefoni raportohet se mat vetëm 161.1 x 71.3 x 9.5 mm. Pritet që të ketë tre kamera të pasme në një set vertikal. Këto duhet të vendosen pranë një mikrofoni që anulon zhurmën dhe ndriçimin LED.

Konfigurimi i kamerës në vetvete duket veçanërisht si iPhone 11 Pro në këto aparate. Ata gjithashtu tregojnë simbolin e famshëm Motorola në pjesën e prapme të telefonit i cili pritet të ndizet për njoftime.

Tashmë është konfirmuar që telefoni do të mundësohet nga qipset Snapdragon 865 dhe modem Snapdragon X55, duke garantuar aftësi 5G.

Tani për tani, aspektet si çmimi dhe ruajtja mbeten pak mister. Pritet jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë dhe programi Android 10.

Motorola Edge + fillimisht duhej të zbulohej në konferencën MWC 2020 por kjo u anulua për shkak të koronavirusit. Një datë e re zbulimi nuk është njoftuar ende, por pritet të jetë së shpejti.

Sapo të ndodhë kjo, ne do të jemi në gjendje të konfirmojmë se sa të saktë janë këto prodhues dhe shpresojmë të marrim disa informacione mbi çmimet.