Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka uruar kryetarin e ri të Podujevës, Shpejtim Bulliqi, dhe Lëvizjen Vetëvendosje.

Në një shkrim në Facebook, Ahmeti ka shkruar: Edhe pse për mandat të shkurtuar porosia e qytetarëve në Podujevë ishte e qartë!

Shkrimi i plotë:

Urime Shpejtim Bulliqit dhe Lëvizjes Vetëvendosje për fitoren në zgjedhjet lokale në Podujevë. Edhe pse për mandat të shkurtuar porosia e qytetarëve në Podujevë ishte e qartë!

Suksese në realizimin e programit!