Shpend Ahmeti nderoi Zahir Pajazitin

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bëri homazhe para shtatores së heroit Zahir Pajaziti.

Ai ishte pjesë e delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët nderuan veprën e Komandantit Pajaziti në përvjetorin e rënies së tij së bashku me bashkëluftëtarët Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, transmeton Koha.net.