Vendimi ku konfirmon dënimin me burgim të përjetshëm ndaj ”Kasapit të Bosnjës”, Ratko Mlladiq, ishte temë diskutimi në mëngjesin e sotëm në një emision televiziv serb.

Pjesë e këtij diskutimi të ftuar ishin krimineli serb Vojisllav Seshel, si dhe djali i Ratko Mlladiq, Darko, përcjell klankosova.tv.

Megjithatë gjatë këtij debati, shpërtheu kaos në emisionin televiziv në TV Prva, meqë krimineli Vojisllav Sheshel përmend ”një dëshmitar të rremë të Hagës, gazetarin e ndjerë Dejan Anastasijeviq”.

Në ato momente nikoqirja e programit, Marija Saviq – Stameniq reagon dhe e ndërpren udhëheqësin e radikalëve.

Prezantuesja mbronte kolegët gazetarë, ndërsa Sheshel largohet i acaruar dhe plot mllef nga studioja.

”Nuk ka respekt për tradhtarët e popullit serb”, dëgjohet të thotë ai.

Momentin e acarimit mund ta ndiqni nga minuta e 20-të e tutje.