Ju mund të ndiqni kryesisht modelet e linjës Galaxy të Samsung, mirëpo seria A e kompanisë jugkoreane është mjaft mbresëlënëse.

Samsung sapo ka shtuar një telefon tjetër në serinë A të telefonave të kompanisë. Këtë herë është Galaxy A21, i cili shton karakteristika të zgjeruara dhe risi në serinë e njohur Galaxy A.

Para së gjithash, nëse e blini atë nga kanalet Samsung dhe shitësit me pakicë në Mbretërinë e Bashkuar para 31 dhjetorit, do të merrni 6 muaj shërbim falas nga Spotify Premium. Kjo është tashmë një ofertë mjaft e mirë duke marrë parasysh që ky është një telefon që fillon prej 179 £, ndërsa çmimi për 6 muaj shërbim në Spotify është 59.94 £.

I disponueshëm në ngjyrë të zezë, të bardhë dhe të kaltër, A21s ka një ekran “Infinity-O” HD + TFT 6.5 ″(720 x 1600 me 270ppi). Ekrani Infinity-O është edhe në Galaxy S20, S20 +, S20 Ultra, S10e, S10 etj.

Në thelb do të thotë se telefoni ka skaje vërtetë minimale dhe kamera e përparme është tërhequr në mënyrë diskrete në ekran, megjithëse ekrani me 720p 270ppi 20: 9 6.5 do t’i bëjë gjërat të duken mjaft të mëdha.

Në pjesën e pasme telefoni ka kamerën kryesore me 48 megapiksel (f2.0) dhe një lente me kënd të gjerë 8 megapiksel, një kamerë me thellësi 2 megapiksel dhe një makro lente 2 megapiksel. Në pjesën e përparme është një kamerë për selfie me 13 megapiksel f2.2.

A21 mundësohet nga procesori okta-core (kuadrat 2GHz dhe kuadrat 2GHz) Exynos 850 CPU. Pajisja pritet të dalë në shitje nga 19 qershori.

Ka 3 GB RAM, 32 GB memorie dhe një port për mikro SD kartë për më shumë. Bateria me 5000mAh dhe një mbushësi i shpejtë 15W e bëjnë këtë model edhe më të avancuar.

Ende nuk dihet nëse modeli i ri i A21 ka lidhje NFC, por ajo që dihet tashmë është se pajisja ka një skanues të pasëm të gjurmëve të gishtërinjve dhe teknologjinë për njohje të fytyrës.