Real Madrid assesi të heqë dorë nga Mauro Icardi.

Ata kanë bërë edhe një plan tjetër për ta bindur Interin që ta shesë sulmuesin e vet drejt Bernabeu.

Mbretërit kanë planifikuar që si pjesë të kësaj marrëveshjeje ta përfshijnë edhe sulmuesin e tyre, Karim Benzema, shkruan Don Balon, përcjell Klan Kosova.

Real është na garë për sulmuesin e ri dhe shpresojnë që me opsionin e përfshirjes së Benzema-s në marrëveshje t’i lehtësojnë gjërat për arritjen e saj.