Real Madrid do të përballet me një shpenzim prej gati 80 milionë eurosh nëse ata vendosin të largojnë Zinedine Zidane nga stoli i tyre.

Francezi është nën presion të madh pas një fillimi të dobët të sezonit në La Liga dhe humbjes 3-0 në Ligën e Kampionëve nga Paris Saint-Germain.

Mediat spanjolle kanë filluar të flasin për një largim të Zidanet nga Santiago Bernabeu, ndërsa Jose Mourinho, Massimiliano Allegri dhe Raul shihet si pasues.

Megjithatë, shkarkimi i trajnerit francez si duket ka një problem të madh financiar.

Sipas gazetës Sport, nëse presidenti Florentino Perez zgjedhë të veprojë, ai do të përballet me një faturë prej afër 80 milionë eurosh.

Zidane fiton 13 milionë euro në sezon dhe ka tre vjet kontratën e tij: 39 milionë euro në total.

Totali i asaj kontrate do të bëhej gati dyfish në pagesat bruto. /Telegrafi/