Po mbahej në jetë me serum në gërmadha, vdes 30 vjeçari në Thumanë

Një tjetër trup i pajetë është nxjerrë nga Thumana. I riu rreth të 30-ave, që po mbahej me serum gjallë, kishte të gjithë betonin mbi kokë. Fatkeqësisht ai ka vdekur, raporton “Oranews”.

Ndërkohë janë lokalizuar dhe dy persona të tjerë nën gërmadhat e objektit 5 katësh në Durrës, edhe ata të pajetë.

Në vendngjarje po punojnë ekspertët grekë, të cilët po drejtojnë punën me mbështetje edhe nga forcat shqiptare.

Deri tani janë 24 të vdekur nga tërmeti.