Rama takohet me Kukan dhe Fleckenstein

Kryeministri Edi Rama është takuar me dy eurodeputetët Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein

Tema e diskutimit mes tyre do të jetë dekriminalizmi dhe reforma në drejtësi.

Ndërkohë, eurodeputetët do të takohen edhe me kreun e Kuvendit Ilir Meta dhe kryetarin e opozitës Lulzim Basha.

Më orën 16:20 do të dalin në konferencë për media së bashku me Metën.