Rafa Benitez në Valenci

Rafa Benitez pritet ta marrë drejtimin e Valencisë në fund të këtij sezoni
Rafa Benitez nuk do të mbetet gjatë pa punë, pas shkarkimit nga Real Madrid. Sipas mediave spanjolle, ish trajneri i Liverpoolit, Chelseas, Napolit e Interit pritet ta marrë drejtimin e Valencisë në fund të këtij sezoni

Gary Neville, sipas gjitha gjasave nuk do të jap dorëheqje edhe pse mbrëmë u mposhtë nga Barcelona me rezultat 7:0 në kuadër të gjysmëfinales së Copa del Rey.

Benitez është hero në Mestalla. Ai e ka drejtuar Valencinë nga sezoni 2001 e deri më 2004, derisa kishte fituar një titull në La Liga dhe një UEFA Cup./Expres