Pule me Zarzavate

Përbërësit:

500 gr fileto pule
2 speca te kuq
2 karrota
1 kokerr qepe e madhe
4-5 thelpinj hudher
2-3 domate
majdanoz sipas deshires
1 gote e vogel vere e bardhe
3 luge salce te kuqe pelte
kripe.piper i zi.pak piper djeges

Përgatitja:

Presim ne copa kubike te vogla filetot.iskuqim ne tenxhere ku me pare kemi hedhur 4 luge vaj.me pas shtojme qepen e prere imet,specat,karotat dhe pasi jane skuqur disi shtojme domatet e prera ne copa te vogla dhe thelpinjte e hudhres te prera imet,piperin e zi,kripen.
i leme 4-5 minuta ne zjarr te gjtha se bashku me pas shtojme salcen dhe i shuajme me vere.i veme kapakun dhe i leme 5 min para se ti hedhim rreth dy gota uje.per rreth 30 min ajo do te jete gati.
Ju bëftë mirë!