Policia e Kosovës edhe dje ka vazhduar me kontrollet rreth respektimit të masave antiCOVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 791 tiketa në bazë të Ligjit COVID-19.

Kujtojmë se dje në vendin tonë janë konfirmuar 97 raste të reja dhe 5 persona kanë humbur jetën nga coronavirusi.