Poseduesit e shërbimit mediatik ‘Netflix’ duhet të kenë parasysh një listë të filmave më të frikshëm në këtë platformë.

Lista e krijuar nga Lenta.lol mund t’iu shërbejë në formë udhërrëfyesi për shikimin e filmave më të rinj të zhanrit ‘horror’, për të gjithë ata që favorizojnë këtë kategori, transmeton lajmi.net.

Në mesin e filmave është edhe ai i ‘Bird Box’, i cili theu rekorde në javët e para të plasimit, duke inkasuar miliarda dollarë në ‘Office Box’.

Sidoqoftë, të ndjekim pesë filmat e përzgjedhur nga blogu në fjalë:

1. Insidious

Regjisori: James Wan
Shkrimtar: Leigh Whannell

Përshkrimi: Një familje kërkon të parandalojë që shpirtrat e këqij të mos futen tek fëmijat e tyre në komë.

Traileri:

2. Bird Box

Regjisori: Susanne Bier
Shkrimtarët: Eric Heisserer (skenari), Josh Malerman (romani)

Përshkrimi: Pesë vjet pasi një prani ogurzezë e e shtyn pjesën më të madhe të shoqërisë drejt vetëvrasjes, një nënë dhe dy fëmijët e saj bëjnë një përpjekje të madhe për të fituar sigurinë.

Traileri:

3. Apostle

Regjisori Gareth Evans
Shkrimtar: Gareth Evans

PërshkrimiMë 1905, një shofer në një mision të rrezikshëm për të shpëtuar motrën e tij, të rrëmbyer nga një kult fetar në një ishull të izoluar.

Traileri:

4. The VVitch

Regjisor: Robert Eggers
Shkrimtar: Robert Eggers

Përshkrimi: Një familje në vitet 1630 të Anglisë së Re është ndarë nga forcat e magjisë, magjisë së zezë dhe zotërimit.

Traileri:

5. Cargo

Regjisorët: Ben Howling, Yolanda Ramke
Shkrimtarja: Yolanda Ramke

Përshkrimi: Pasi një epidemi përhapet në të gjithë Australinë, një baba kërkon dikë që është i gatshëm të mbrojë vajzën e tij.