Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani është shprehur se deri të dielën do të ketë një epilog rreth marrëveshjes për formimin e Qeverisë, më VV-në, raporton Ekonomia Online.

Osmani para selisë së partisë u tha gazetarëve se shumë shpejt do të ketë një takim ndërmjet kreut të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.

“Shumë shpejtë do ta kemi takimin e radhës dhe natyrisht që shpresoj që aty do të bëhet përafrimi përfundimtarë për çdo gjë që ka mbetur si mospajtim ndërmjet palëve”.

“…shpresoj shumë që brenda pak ditësh të kemi një përgjigje dhe një epilog përfundimtarë sa i përket takimeve dhe bisedimeve ndërmjet LDK-së dhe VV-së”.