Nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq kanë filluar takimin e nivelit të lartë në Bruksel, raporton Gazeta Sinjali.

Komisioni Evropian ka publikuar në Webfaqen e saj disa fotografi të takimit, ku pjesëmarrës janë edhe kryediplomati, Josep Borell dhe Emisari i BE-së, Mirosllav Lajçak