Në tetor, Huawei zbuloi linjën kryesore të telefonave inteligjentë, Mate 40, i cili është shumë i kërkuar, duke tejkaluar furnizimin.

Tani është veçanërisht e vështirë të bleni modelet më të fundit Huawei Mate 40 Pro dhe Huawei Mate 40 Pro +.

Dyqani në internet kinez Huihuibao ka njoftuar një promovim të paparë: Huawei Mate 40 Pro do të dalë në shitje më 26 nëntor me një çmim prej 990 dollarë. Klientët e parë do të marrin një iPhone 12 si dhuratë, transmeton Telegrafi.

Bleni Huawei Mate 40 Pro dhe merrni iPhone 12 falas në Kinë

Po flasim për versionin e Huawei Mate 40 Pro; i cili vjen me 8 GB RAM dhe 128 GB memorie. Si një dhuratë, ata japin një version 64 GB të iPhone 12. Numri i telefonave do të jetë i kufizuar.

Huawei nuk po i përmbahet kërkesës së madhe për Mate 40

Huawei tani është në një situatë shumë shqetësuese në tregun global. Dhe të gjithë tashmë e dinë arsyen. Por në disa tregje, përveç SHBA-së, marka ka shumë tifozë dhe është një lider në tregun e telefonave inteligjentë.

Sanksionet e fundit të markës nga zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë, të cilët i vunë vetes qëllimin për t’i bërë Shtetet e Bashkuara një lider në sektorin e teknologjisë 5G, kanë kontribuar në popullaritetin e fundit të pajisjeve Huawei.

Të shtyrë nga një ndjenjë patriotizmi, kinezët filluan të kalonin në mënyrë aktive në pajisjet Huawei, duke e lejuar atë jo vetëm të mbetet në krye të industrisë së telefonave inteligjentë, por gjithashtu të jetë prodhuesi më i mirë në të gjithë botën e telefonave inteligjentë në tremujorin e dytë të këtij viti.

Kompania kohët e fundit prezantoi serinë Huawei Mate 40; dhe ka çdo arsye për të besuar se linja do të jetë shumë e popullarizuar në atdheun e saj.