Policia e Kosovës ka bërë me dije se në Kamenicë, dje në ora 11:55, një mashkull ka vdekur pas rrokullisjes së traktorit të tij të cilin ishte duke e ngarë, nga ku ka pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Ekipi mjekësor ka dal në vend të ngjarjes dhe ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.