Gjatë ditë së djeshme ka ndërruar jetë veterani i arsimit në Komunën e Podujevës, Shaban Shabani, njofton Llapi.info.

Shabani për plot 40 vjet me përkushtim dhe devotshmëri arsimoi shumë breza të rinj, duke punuar si mësues nëpër shumë shkolla të kësaj komune.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në orën 17:00 në varrezat e fshatit Orllan./Llapi.info

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor