Modric ka një mesazh për tifozët e Realit

Luka Modric u ka bërë me dije tifozëve të ekipit se Real Madridi nuk mund të shënoj shumë gola në çdo ndeshje
Real Madridi e mposhti Granadan me rezultat minimal 1:2. Luka Modric, i cili realizoi golin e fitores në këtë takim, u ka bërë me dije tifozëve të ekipit se nuk mund të shënojnë shumë gola në çdo ndeshje.

“Ju nuk mund të presin që në çdo ndeshje të shënojmë shumë gola, futbolli nuk është ashtu. Ne treguam karakter dhe kemi krijuar shumë shanse të mira ” tha reprezentuesi kroat.

“Ke kemi pasur ulje dhe ngritje, ne kemi vuajtur si ekip dhe në fund kemi fituar, se ishte me të vërtetë e rëndësishme. Ne ende mund të përmirësohet shumë në mbrojtje ashtu edhe në sulm, por fizikisht ne jemi më të fortë dhe unë jam i sigurt se ne do të luajë më mirë në ndeshjet e ardhshme.”, ka përfunduar ai.