Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla është krenuar me veprimet e fundit të Qeverisë Kurti.

Në një status në Facebook, ajo ka përmendur premtimet, që sipas saj, s’po mbesin vetëm fjalë.

“1.2 milion vaksina, homologimi, Europe Defender 2021. Çdo ditë nga një hap, nganjëherë edhe më shumë se një. Kemi premtuar punë dhe jo fjalë”, ka deklaruar ajo.

May be an image of 1 person
May be an image of ‎2 people, people standing and ‎text that says '‎IPKO 00:18 facebook.com 0ה Albin Kurti 3 Std. Filloi fundi zhvatjes permes homologimit. 12 vjet radhazi kishim monopol në homologimin e automjeteve që pasuronte nje oligark duke imponuar barrierë tregtare. Qytetarëve u duhen shörbime të mira jo... Mehr Luan Gacaferi und 17.864 weitere Nachricht‎'‎‎
May be an image of outdoors and text