Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, të enjten, në Prishtinë, do ta presë në takim bilateral ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kroacisë, Gordan Grlić Radman.

Lajmin e ka bërë të ditur zyra për media e MPJ-së.

Gërvalla dhe homologu i saj do të takohen nesër në ora 8:30, teksa pas një ore do të mbajnë edhe një konferencë për media.

Agjenda e plotë:

Data:
E enjte, 6 maj 2021

Vendi:
Prishtinë, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës

Ora: ‪08:30
Ministrja Gërvalla dhe ministri Grlić Radman zhvillojnë takimin bilateral. (Vetëm pamje)

Ora ‪09:30
Konferencë për medie, ministrja Gërvalla dhe ministri Grlić Radman prononcohen për gazetarë.