Llaptopi i ri i Apple është njohur me shkëlqim dhe kthehet me një përvojë të pakrahasueshme.

Duket nga afër identike me modelin aktual, por ofron vlerë më të mirë, ruajtje të rritur dhe performancë më të shpejtë. Por edhe këto gjëra nuk janë ndërrimi i lojës, raporton “Independent”, transmeton lajmi.net.

Kur MacBook Air i mëparshëm doli në shitje vetëm disa ditë më parë, kushtoi 1189 euro dhe erdhi me 128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe ka 256 GB depozitë.

Ekziston gjithashtu një model 512 GB, me një procesor më të shpejtë. Ende ka shumë llaptopë atje për shumë më pak para, por ky çmim përfaqëson vlerë të mirë.

Vini re se Apple ka çmime arsimore për ata që janë në klasë si studentë ose mësues, kështu që është e mundur të merrni atë çmim edhe më të ulët nëse kualifikoheni.

Pamja është e njëjtë si më parë, e hijshme dhe e stilit të lartë. Ajo vjen në tre ngjyra, argjend, gri hapësinore dhe ari.

Cilësia e ndërtimit të MacBook Air është e jashtëzakonshme, një shtresë alumini që është skalitur në skajet më të ngushta të skajeve për të bërë më të lehtë marrjen e saj.

Si të gjithë MacBooks, dhe ndryshe nga shumë llaptopë të tjerë, ju mund ta hapni atë me një dorë, ndërtesa është aq e balancuar në mënyrë perfekte.

Makinat e tjera kërkojnë një gisht për të mbajtur tastierën ndërsa hapni kapakun ose gjithçka ndryshon ndërsa hapet.

Ky MacBook Air vazhdon të ketë një buton të energjisë me Touch ID të integruar, një skanues i gjurmëve të gishtërinjve që siguron të kyçet në ekranin e kompjuterit tuaj kur nuk jeni larg tij.

MacBook Air ka qenë shumë i hollë që kur u zbulua për herë të parë nga Steve Jobs në 2008 kur shefi i atëhershëm e zhvendosi atë nga një zarf për një turmë të admiruar.

Gjatë dekadës tjetër, ajo u rrëzua, veçanërisht për sa i përket rezolucionit të ekranit, megjithëse ishte fikse. Tani, ekrani 13 inç është i ndritshëm, i pasur dhe me rezolucion të lartë.