Lomsh

Lomsh

Micromax-ad

MIX

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka thënë se ajo që i pëlqen në lidhje me presidentin amerikan, Donald Trump, është gruaja e tij, Melania. Hamshori italian...

Një “Robinson Crusoe” i jetës reale, i cili ka shpenzuar 20 vitet e jetës së tij në një ishull të shkretë thotë se është...

Popullsia njerëzore po rritet me një ritëm alarmues, deri në vitin 2050 do të jenë afër 10 miliardë njerëz në tokë, raporton business insider. Sot...

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrinazhit për në Jerusalem, ndërsa në rrugëtimin e tij të gjatë, ai është nisur me kalë, dhe...

Njerëzit me albinizëm në Turqi, si në shumë vende, ballafaqohen me probleme të shumta në shoqëri, dhe në veçanti, siç thonë ata, më shumë...

Luanët janë të mëdhenj. Janë mbresëlënës. Luanët gjithashtu janë të kërcënuar nga gjuetarët dhe rreziku i zhdukjes. Prandaj, këtu janë disa arsye pse ne...

Në një video që po qarkullon në Facebook, shihet një fëmijë që nuk u frikësohet atyre që nga kamerat e mbikëqyrjes duken të jenë...

Teknologjia po avancon me hapa gjigant, dhe kjo nuk përbën më lajm. Risia më e re e teknologjisë së makinave thotë se fëmijët që...

Sean Corbett, një djalë nga Arizona e SHBA, duket se ka foton më të çuditshme të patentës që është parë ndonjëherë. Ai ka vendosur që...