Lajmet

Lajmet

anash reklama

LAJMET

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka mbajtur tubim me publikun ku ka raportuar para qytetarëve për punën e tij gjashtëmujore të këtij...

Në Pogradec është hapur sezoni turistik 2017, ku në gjithë qytetin u organizuan disa ceremoni dhe aktivitete promovuese. Në shëtitoren pranë bregut të liqenit u...

Deputeti evropian Eduard Kukan deklaroi sot se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtimin e ardhshëm të vendit, vazhdimin...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot ka miratuar planin operacional për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor 2017, ndërsa ka marrë...

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, vëllezërit mërgimtarë nga Suedia, Halim e Robert Hoti, në bashkëpunim me organizatën “Ndihmo edhe Ti”, kanë ndarë...

Nënkryetari i LDK-së dhe aktualisht kryetar i Gjilanit, Lutfi Haziri, në një shkrim drejtuar mediave në prag të Fitër-Bajramit, ka thënë se çdo individ...

Indoktrinimi i fëmijëve në politikë, nga qytetarët dhe sociologët shihet si dukuri negative, derisa, përfshirjen e të rinjve në politikë e shohin si hap...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadorin e Bullgarisë, Nedialtcho Dimitrov Dantchev, me të cilin ka...