Lajmet nga Podujeva

Lajmet nga Podujeva

PODUJEVË

Xhamia e madhe e qytetit të Podujevës “Met Podjeva” ka njoftuar Namazi i Fiter Bajramit nesër do të falet nga ora 05:37 minuta në...

Klan Kosova sot ka transmetuar një temë rreth betimit të llapjanëve në Librin e Shenjtë Kuranin të cilin të moshuarit e kanë përdorur së...

Pas përfundimit të aksionit për ndihmesën e saj, Fitore Berishi ka falënderuar gjithë ata që e kanë ndihmuar duke u shprehur krenare që është...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë. Dje dhe sot nga...

Festën e Bajramit nuk kanë me çka ta festojnë, as bukë nuk kanë. Familja Fazliu në fshatin Brecë të Podujevës po numëron edhe miellin...

Sot është mbylluar aksioni për ndihmën e Fitore Ibisht nga Podujeva e cila vuan nga një sëmundje e rrallë, sindroma Susak, sëmundje e parë...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një kumtese për media ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbaj në vikend. Gjatë këtyre dy ditëve...

Të rinjtë e Qendrës Rinore Blue sot kanë vendosur dy tabela për njoftime ku nga tani qytetaërt mund t’i vendosin njoftimet, shkruan Llapi.info. Para vendosjes...

Në vazhdën e realizimit të projekteve të mbetura për këtë mandat qeverisës, Komuna e Podujevës sot ka përuruar edhe një projekt tjetër e që...