Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë dhurate ka marrë dje nga presidenti francez, Emmanuel Macron.

Kurti postoi dy fotografi të emblemës nga Macron, në rrjete sociale.

“Dhurata nderuese e Presidentit Macron në fund të takimit dhe vizitës së djeshme në Paris”, ka shkruar kreu i shtetit në Instagram.

https://www.instagram.com/p/CQftUfML3uK/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ca25216b-c0ff-48ef-b83d-8c955a5f689d