Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka arritur të përshëndetet me kancelaren gjermane, Angela Merkel, edhe para takimit zyrtar që kanë këtë të martë.

Merkel ka përshëndetur Kurtin në hotel “Tirana” që është edhe investim gjerman në Shqipëri, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë Kurti dhe Merkel do të takohen në ora 15:00.