Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë në Malishevë pasi që qeni i njërit të dyshuar ka kafshuar djalin e dyshuarit tjetër, ndërsa ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri qenin duke e mbytur.

Është kontrolluar shtëpi a njërit te dyshuar me ç ‘rast janë gjetur dhe konfiskuar një arme me dy karikator me 29 fishek dhe një arme gjuetie, dhe një gëzhojë.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.