Cristiano Ronaldo e ka dëshmuar edhe një herë se mosha për të është vetëm një numër në këtë edicion te Juventusi.

Kjo se ylli portugez ka arritur të shënojnë 35 gola në 44 ndeshje në të gjitha garat, 31 prej tyre vetëm në Serie A.

Por, 35-vjeçari është duke u rivalizuar ashpër nga Ciro Immobile i Lazio që ka realizuar 34 gola në ligën italiane, aq sa ka edhe Roberto Lewandowski te Bayern Munichu.

Për dallim nga polaku, italiani e Ronaldo kanë edhe dy ndeshje për t’i zhvilluar në Serie A, e që me gjasë Ciro do të jetë golashënuesi më i mirë në top pesë ligat evropiane.

Më poshtë keni renditjen e lojtarëve në bazë të pikëve dhe golave:

Shon Weissman (Wolfsberger AC)
Pikët: 45

Gola: 30

p1eeaprcme1prmnb81dgt1spi3p6d.jpg

Jean-Pierre Nsame (Young Boys)
Pikët: 45

Gola: 30

p1eeapt5lgedq1pqhftl1ca3rlf.jpg

Jamie Vardy (Leicester City)
Pikët: 46

Gola: 23

p1eeapui5q1faf7dk1ctcju51juhh.jpg

Romelu Lukaku (Inter Milan)
Pikët: 46

Gola: 23

p1eeaq1irj1gj29i61rlf16nggmvj.jpg

Erling Braut Haaland (Borussia Dortmund)
Pikët: 50

Gola: 29

p1eeaq2h46jf3g911ejogqc60nl.jpg

Lionel Messi (Barcelona)
Pikët: 50

Gola: 25

p1eeaq44cbmrjqc5p4pj42logn.jpg

Timo Werner (RB Leipzig)
Gola: 28

Pikët: 56

p1eeaq5mntfgaqaq1gnn1i2v1rt9p.jpg

Cristiano Ronaldo (Juventus)
Pikët: 62

Gola: 31

p1eeaq8rb78sgjtg1mriofa1msjr.jpg

Ciro Immobile (Lazio)
Pikët: 68

Gola: 34

p1eeaq9pl4a52bvaqi831135pt.jpg

Robert Lewandowski (Bayern Munich)
Pikët: 68

Gola: 34.